7/24 bizi arayabilirisiniz, 444 74 78
  • bilgi@sgrt.com.tr

Gizlilik ve Kullanım Koşulları

Gizlilik Sözleşmesi

Bu internet sitesine ve site eklentisi (uzantısı) sayfalara girerek, aşağıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılacağınızı ve şartları kabul etmiyorsanız bu siteyi kullanmamanızı bildiririz.

 

Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti web sitesine hoş geldiniz. Bu bölüm, ziyaret etmekte olduğunuz siteyle ilgili olarak kurumumuzun politikalarını içermektedir.

 

Her Hakkı Saklıdır ©​

​İleride söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup da bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’nin ve/veya Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. Web Sitesi'nin, bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’nin yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.​

 

İşbu web sitesi ve tüm sayfaları, eklentileri, site üzerinden erişim sağlanması halinde linkleri Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi, belge, marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve Fikri ve Sinai Mülkiyet Hukuku’ndan kaynaklanan diğer hakları Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'ye aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu ile hüküm bulunmayan hallerde Ticaret Kanunu “haksız rekabet” hükümleri kapsamında korunmaktadır. ​

 

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, sitenin kendisi ile ilgili yapılacak her türlü iş ve işlem Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'nin işlem öncesi yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

 

Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'nin yazılı izni olmadıkça bu internet sitesine link verilmesi yasaktır. Site, herhangi bir şekilde Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'nin yazılı izni olmaksızın bir başka site üzerinden bağlantılı link olarak sunulamaz, başka bir bağlantı kanalı ile bu site üzerinde erişim sağlanamaz.

 

Sorumluluk Muafiyeti​

​Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti., bu sitede yer alan bilgilerin tam ve doğru veya sayfaya kesintisiz surette giriş sağlanacağını garanti etmemektedir. İşbu sitede yer alan beyanlar hukuken taahhüt niteliğinde olmayıp bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi; mülkiyet, satılabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, alenen ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

 

Bu internet sitesinde yer alan her türlü bilgi ve belge, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından herhangi bir menfaat temin edilmeksizin sadece bilgilendirmek amacı ile sunulmakta olup, doğrulukları ve içerikleri tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu nedenle işbu bilgi ve belgelere dayanılarak yapılan işlemlerden dolayı doğacak doğrudan ve/veya dolaylı her türlü maddi ve manevi zararlar ve masraflardan ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

 

Bu internet sitesinin kullanımı sırasında herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti kusur veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü veya hat veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarardan, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. ve/veya çalışanı, bu tür bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar. Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

Bu bilgiler doğrultusunda, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti, bu sitenin içeriğinde yer alan bilgilerden ve görsel malzemeden kaynaklanabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan hiçbir şekil ve surette sorumlu değildir.

 

Burada yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. dilediği zaman, sitenin herhangi bir bölümünü iptal edebilir, değiştirebilir, haber vermeksizin sitedeki bazı özellikleri veya bilgileri veya sitenin bazı bölümlerine erişimi sınırlandırabilir. Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.

 

Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir almış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. web sitesi'ne girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

 

Ziyaretçi Bilgileri​

​Sitemiz herhangi bir kişisel bilgi verilmeden de ziyaret edilebilir, incelenebilir. Ancak 5651 sayılı Kanun gereğince site trafik bilgileri kayıt altında tutulmaktadır. Sitemize kişisel bilgi girişi yapılması durumunda, ziyaretçilere ait bilgiler Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından güvenli biçimde saklanmaktadır. İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde, yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’nin sorumluluğunda değildir. 

 

Resmi makamlardan kullanıcı'ya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

 

Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. web sitesi'ne girmeden önce yukarıdaki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmekle bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu takdirde, iş bu web sayfasında yazılı bulunan bu ibarelerin ve Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. merkezinde bulunan diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek​ münhasır delil olarak HUMK madde 287'ye uygun olarak İstanbul Mahkemeleri ve İcra ve İflas Dairelerinin yetkisine sunulacağı Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından beyan ve işbu Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. web sitesi'ne giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir. 

 

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme

Bu aydınlatma formu, 6698 Sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) Madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. 

Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’nin (“Şirket”) sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında “Veri İşleyen” olarak işlemekteyiz. 

Kişisel verileriniz (isiminiz, soy isminiz, doğum tarihiniz, telefon numaranız, anne adınız, banka hesap, IBAN, TCKN numaranız, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – Örn: trafik poliçesi için plaka, ruhsat no, şasi no, asbis no, araç ve adres bilgileri gibi bilgiler DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz, vb.) ve özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb.), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (Örn. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir. 

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, şirketimizin doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir. 

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir. 

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

 

Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 444 74 78 numaralı telefon veya bilgi@sgrt.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Yazıcı Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©​​

Mersis No: 0086045606300019