7/24 bizi arayabilirisiniz, 444 74 78
  • bilgi@sgrt.com.tr

Sıkça Sorulan Sorular

İşyeri sigortasının tanımı ve fiyatlandırması hakkında b ilgi verir misiniz?

İşyeri sigortası yaptırdığınızda iş yerinizi, bulunduğu binayı ve tüm demirbaş eşyaları sigortalamış olursunuz. Teklifi ve poliçesi tamamen talep eden kişinin, işyerinize, ihtiyaç ve beklentilerinize göre hazırlanır.

İşyeri sigortası primleri hesaplanırken neler göz önünde bulundurulur?

İşyeri sigortası primlerini hesaplamak için ilk olarak işyerinin ve faaliyetlerinin niteliğine bakılır ve bir risk analizi yapılır.

İşyeri sigortasının kapsamına neler girer?

İşyeri sigortasının teminatları şirketlerin niteliğine göre farklılık göstermektedir. Genel teminatlar ise şunlardır: Yangın Dahili su baskını Grev, lokavt, terör Duman Yıldırım Fırtına Patlama Deprem Kira kaybı ve kullanım mahrumiyeti Hırsızlık Kara araçları çarpması Enkaz kaldırma Hava araçları düşmesi Yer kayması Kar ağırlığı İş durması Cam kırılması Yangın-infilak mali sorumluluk Sel-su baskını. Dileyen kişi teminat kapsamını genişletebilir.

İşyeri sigortası prim hesaplamasını nasıl gerçekleştirebilirim?

İşyeri sigortanız ve diğer tüm poliçelerinizle ilgili bizi 7/24 arayarak sorularınızı iletebilirsiniz. İşyeri sigortası bedelinizi belirlemenizde size biz yardımcı oluruz.
İşyeri sigortası için SGRT sayfasından bulunan formu doldurmak teklif almak için atacağınız ilk adımdır. Sonrasında SGRT sizi arayarak karşılaştırmalı teklifinizin hazırlanması için tim bilgileri sizden talep edecek ve alınan bilgilere göre size en kısa sürede karşılaştırmalı seçenekleri incelemeniz için yollayacaktır.

İşyeri sigortasının kapsamına hangi hasar ve hizmetler girmektedir?

SGRT aracılığıyla satın almış olduğunuz işyeri sigortası ve diğer tüm sigorta poliçelerinin hasarları için, 7/24 hizmette olan 444 74 78 numaralı hasar hattımızı arayabilirsiniz.
İşyeri sigortası ile sunulan teminatlar şöyle sıralanmaktadır:
Yangın, yıldırım, infilak
Sel-su baskını
Fırtına
Yer kayması
Duman
Kara-hava taşıtları çarpması
Cam kırılması
Grev, lokavt, halk hareketleri, kargaşalık, kötü niyetli hareketler ve terör
Yangın mali sorumluluk
Kira kaybı
Alternatif işyeri masrafları
İş durması
Enkaz kaldırma

İşyeri sigortasının teminatlarına ek olabilecek başka durumlar var mıdır?

Hırsızlık, taşınan para, emniyeti suiistimal, İşveren mali sorumluluk, ferdi kaza, 3. şahıs mali sorumluluk, fiziki zararlar, bina hırsızlık, raf ve vitrin devrilmesi, alçıpan tavan çökmesi, taşıt çarpması klozu, yangın söndürme masrafları, zararın önlenmesi için yapılan masraflar, hasar sonrası altyapı temizliği tamiri masrafları, izolasyon eksikliği, çalışanlara ait eşyalar, elektrik hasarları, içe çökme, arızi inşaat işleri, eksik sigorta, geçici adres nakli, hukuksal koruma teminatlarına sahip olunabilir.

Doğal afetler sonucunda yaşanan hasarlar da İş Yeri Sigortası kapsamına girer mi?

Deprem, fırtına, yer kayması, sel, su baskını, kazı sonucu yer kayması, dolu gibi doğal afet ve kazalar nedeniyle işyeri ve işyerinde bulunan mallara gelebilecek zararlar iş yeri sigortası ile teminat altına alınabilir. Ayrıca işyerinde yer alan makine ve elektronik cihazları da teminat altına alınabilmektedir.